Za nami Konferencja o nowych kompetencjach i rynku pracy [FOTO]
W dniach 19–20 maja 2026 roku w Hotelu Ambasadorskim w Rzeszowie odbyła się dwudniowa konferencja szkoleniowa organizowana przez Federację Przedsiębiorców Polskich. Podkarpacki Samorząd Gospodarczy był Partnerem Konferencji. Wydarzenie zostało zrealizowane w formule hybrydowej i poświęcone było zagadnieniom związanym z zatrudnieniem, rynkiem pracy oraz procesami legislacyjnymi.
Celem konferencji było rozwijanie nowych kompetencji oraz poszerzanie wiedzy w zakresie zmian w prawie pracy, dialogu społecznego, świadczeń i ubezpieczeń społecznych, a także monitorowania prawa i polityk publicznych dotyczących zatrudnienia oraz rozwoju umiejętności pracowników.
Podczas pierwszego dnia konferencji uczestnicy wysłuchali wystąpień Wioletty Żukowskiej-Czaplickiej oraz prof. Grażyny Spytek-Bandurskiej reprezentujących Federację Przedsiębiorców Polskich. W programie znalazły się również prezentacje ekspertów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowej Inspekcji Pracy.
Drugiego dnia wydarzenia prelegenci z Państwowej Inspekcji Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych omówili najbardziej aktualne i istotne dla przedsiębiorców zagadnienia związane z prawem pracy oraz ubezpieczeniami społecznymi. Ponownie wystąpiły również prof. dr hab. Grażyna Spytek-Bandurska oraz dyrektor Wioletta Żukowska-Czaplicka z Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, zdobywania aktualnej wiedzy oraz budowania współpracy pomiędzy instytucjami publicznymi, ekspertami i przedsiębiorcami z regionu. Organizatorzy podkreślili wysoki poziom merytoryczny spotkania oraz duże zainteresowanie uczestników tematyką rynku pracy i zmian legislacyjnych.
